Lampa TDP

naturoterapia łódź lampa TDP plus akupunktura

Lampa TDP – ciepło i minerały dla Twojego zdrowia

Lampa TDP – 

po chińsku – Teding Diancibo Pu – lampa specjalnego spektrum elektromagnetycznego – to połączenie działania podczerwieni i minerałów generowanych przez rozgrzaną, specjalną ceramiczno – minerałową płytkę. Ciepło emitowane przez lampę rozgrzewa, dodaje energii, pobudza przepływ Qi i Krwi, wnika w punkty akupunkturowe. Fale elektromagnetyczne emitowane z lampy przechodzą przez płytkę ceramiczną nagrzewając ją i powodując uwalnianie się minerałów, które wchłonięte przez ciało – regenerują je i wzmacniają.

Lampa TDP została wynaleziona przez chińskiego naukowca, który badal zdrowie pracowników pewnej fabryki chińskiej ceramiki. Mimo ciężkich warunków pracy – wilgoć, gorąco, kilkugodzinna praca na stojąco po kolana w błocie i przy bardzo wysokich temperaturach – pracownicy ci cieszyli się bardzo dobrym zdrowiem i witalnością. Eksperci po przebadaniu sprawy stwierdzili, że fenomen ten powoduje wydzielanie się minerałów z wypalanej ceramiki w gorącym piecu, a same wyroby ceramiczne emitowały podczerwień. Minerały natychmiast wchłaniały się do organizmu i stąd lepsze zdrowie. Wyniki badań posłużyły do zbudowania lampy TDP, a jej twórca otrzymał złoty medal w 1986 roku na Międzynarodowych Targach w Zagrzebiu i na Światowych Targach ,,Eureka” w Brukseli w tym samym roku.

Podczerwień ma uzdrawiające działanie.

W naturze emituje ją Słońce, a także wszelkie żywe istoty, w tym człowiek. Starożytni nazywali podczerwień ,,energią życia” i korzystali z jej dobrodziejstw między innymi lecząc dłońmi, bowiem powszechnie uważa się, że emitujemy ją głównie środkiem dłoni i czubkami palców.

Naświetlając ciało lampą TDP –

– ogrzewamy je, naczynia krwionośne się rozszerzają, poprawia się przepływ krwi, uelastyczniają się tkanki, wzmacnia się układ odpornościowy, znikają przykurcze stawów, liczne bóle, rwy. Wraz z eliminacją bólu poprawia się nastrój pacjenta, usprawnia się kręgosłup, stawy, ściegna, mięśnie. Z płytki ceramicznej uwalniają się 33 minerały, które łatwo przenikają do rozgrzanych tkanek. Lampa TDP może służyć tez jako alternatywa dla moxy – w przypadku, gdy pacjenci źle znoszą dym i opary chińskiej bylicy wydzielające się z rozżarzonej moxy.

Inne metody stosowane w TCM:

moxa,

akupunktura

akupresura

masaż Tui Na

masaż Gua Sha

dietetyka

ziołolecznictwo

powrót