Qi Gong

Zapraszam na zajęcia Qi Gong odbywające się on-line. Aby się zapisać należy wysłać wiadomość zgłoszeniową na powyższy adres mailowy.

Qi Gong to chińskie ćwiczenia pozwalające zachować dobre zdrowie i sprawność, zwiększające elastyczność i poprawiające funkcjonowanie organów wewnętrznych jak i całego ciała. Tai chi to dawna sztuka walki, w dzisiejszych czasach uprawiana dla swoich walorów zdrowotnych i rehabilitacyjnych, poprawiających kondycję fizyczną i psychiczną.

Praktykowanie ćwiczeń Qi Gong uwalnia umysł i ciało od napięć, pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i z przeciwnościami w życiu, poprawia sprawność fizyczną, koordynację ruchową i wzmacnia strukturę ciała. Zwiększa wewnętrzny dobrostan, równowagę psychofizyczną i energetyczną, pomaga zrelaksować się, uspokaja, jednoczy z otoczeniem, przyrodą i całym światem.

Zapraszamy na zajęcia osoby w każdym wieku, ale powyżej 15 roku życia.

Zajęcia prowadzi mgr Jagoda Kunikowska, doświadczony nauczyciel z wieloletnim stażem.

Przygotowanie:

  • terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, członkini Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
  • instruktor zajęć rekreacyjno-ruchowych trzech specjalności: gimnastyka, ćwiczenia psychoruchowe – Tai Chi i Chi Kung, joga i  samoobrona
  • terapeuta dźwiękowy – misy, gongi, kamertony
  • mgr wychowania muzycznego – wykształcenie pedagogiczne, nauczyciel mianowany
  • mgr psychologii

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Tai Chi i Chi Gong:

4 duan – stopień nauczycielski w Chińskich Sztukach Walki Wushu przyznany przez Chińską Federację Wushu i Grand Mastera Chen Xiaowanga, certyfikaty przyznane przez przeora klasztoru Shaolin – Sri De Honga, mistrzynię Daisy Lee i mistrza Francesco Garripolli. Osobisty wieloletni przekaz i kuratela nieżyjącego już mistrza Xi Toxianga (od 8 roku życia) w zakresie Qi Gong i Sun Tai Chi Chuan. Jako chorowite dziecko rozpoczęła treningi Qi Gong dla poprawy zdrowia pod okiem mistrza Xi Toxiang, prowadzona przez wiele lat uczyła się też stylu Sun Tai Chi Chuan. Po śmierci mistrza poszukiwała kontynuacji u innych mistrzów Qi Gong, między innymi u nieżyjącego Liu Zhongchuna – Lecący Żuraw, czy u Zygmunta Bronza – tzw. Medyczny Qi Gong. Zgłębiała również Shaolin Qi Gong od Mistrza Sri De Honga (certyfikaty), elementy stylu San Feng u uczennicy T. Nowakowskiego, uczyła się również u Mistrzyni Daisy Lee  stylu Promiennego Lotosu, u Francesco Garripolli (certyfikat) Wuji Hundun i Qi Gong Zhang Fu, a także u mistrza i Doktora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Yuhong Xie. W zakresie Chen Taijiquan – u mistrza Chen Xiaowanga, Chen Jing Juna, Jana Silberstorffa. Od roku 2004 prowadzi Akademię Qi Gong i Taijiquan w Łodzi, wcześniej przez wiele lat uczyła Chen Taijiquan, obecnie przekazała prowadzenie zajęć w stylu Chen swoim uczniom, sama naucza przekazu Qi Gong w stylu Xi Toxiang i Taiji w stylu Sun. Stylu Chen zaczęła uczyć się na początku wieku u Anny Sobieskiej, następnie u Marka Balińskiego, Jarosława Jodzisa, Grand Mastera Chen Xiaowanga, Mastera Chen Jing Juna, Mastera Jana Silberstorffa oraz uczennicy Grand Mastera Zhu Tianzai. Poznała wszystkie formy ręczne i z bronią w stylu Chen i przekazała zdobytą wiedzę swoim uczniom. Prowadziła od 2004 do 2022 roku Akademię Tai Chi I Qi Gong Taolive w Łodzi. Mężatka, dwoje dzieci.

Koszt miesięcznego uczestnictwa w zajęciach Qi Gong dwa razy w tygodniu to 80 zł. Zajęcia raz w tygodniu 60 zł. Udział w medytacji 20 zł. W mailu proszę podać w jakich dniach Państwo deklarujecie uczestnictwo. Zajęcia odbywają się na platformie Clickmeeting.

Numer konta: PKO BP 86 1020 3437 0000 1202 0015 7875. Tytuł wpłaty: Imię i Nazwisko uczestnika, wybrany dzień (dni) zajęć – (n.p. czwartek i niedziela), miesiąc którego dotyczy wpłata.

Po opłaceniu i wysłaniu potwierdzenia jesteście Państwo automatycznie dopisani do listy uczestników i otrzymujecie wieczorem przed zajęciami zaproszenie z linkiem dostępu.