biorezonans

Diagnostyka oraz terapie

Wszystkie procesy metaboliczne są regulowane przez nadrzędny system wzorców częstotliwości elektromagnetycznych. Jeśli wszystkie systemy regulacyjne i operacyjne organizmu są optymalnie skoordynowane, wówczas ciało pozostaje zdrowe. Zaburzenia częstotliwości pola elektromagnetycznego, spowodowane obecnością patogenów, alergenów i toksyn, mogą obciążać elektromagnetyczne systemy regulacyjne organizmu i skutkować chorobami.

Biorezonans stanowi doskonałą metodę wspomagania pracy organizmu, który jest zbyt obciążony by samemu zwalczyć owe obciążenia. Terapia biorezonansowa sama w sobie nie leczy chorób. Wspomaga jednak proces oczyszczania organizmu z toksyn, blokad i napięć, a w konsekwencji pozwala przywrócić organizmowi zdolność do samoregulacji zachodzących w nim procesów.

Podczas terapii częstotliwości fizjologiczne organizmu są wzmacniane, a częstotliwości zaburzające pracę organizmu są wygaszane i neutralizowane.
Uruchamia się w ten sposób naturalne mechanizmy regulacyjne organizmu i stymuluje układ odpornościowy oraz eliminację toksyn. Oprócz leczenia pacjentów za pomocą ich własnych wzorców częstotliwości, ważnym elementem skutecznej terapii jest testowanie za pomocą ampułek z wzorami częstotliwości. Taka kompleksowa diagnoza bioenergetyczna stanowi podstawę każdej terapii biorezonansem.

Ważne: Diagnoza ta jest diagnozą energetyczną i nie jest porównywalna z diagnostyką stosowaną w medycynie konwencjonalnej. Ponadto nie ma ona na celu zastąpienia diagnozy metodami konwencjonalnymi, a jedynie oferuje holistyczny dodatek do konceptu terapeutycznego. Możliwe jest wystąpienie rozbieżności w porównaniu z konwencjonalnymi testami, takimi jak testy laboratoryjne.

Biorezonansowe badanie stanu narządów oraz obciążeń jest nieinwazyjnym i kompleksowym badaniem wykrywającym już we wczesnym stadium obciążenia i patogeny powodujące procesy chorobowe w organizmie. Nie może być podstawą diagnozy lekarskiej, jednak jako test przesiewowy pozwala lekarzowi na skierowanie pacjenta na odpowiednie badania laboratoryjne w celu wykrycia czynników chorobotwórczych.

Diagnostyka:
szybki skan stanu poszczególnych układów i narządów
diagnostyka alergii – nieinwazyjna i bezbolesna metoda wykrywania substancji obciążających / nietolerowanych przez organizm.
szybka diagnostyka patologicznych obciążeń organizmu – wirusy, bakterie, pasożyty, grzyby, metale ciężkie itp.
specjalistyczne testy 5 elementów wywodzące się z medycyny chińskiej.

Metoda oparta jest na biofizyce, a nie jak w przypadku medycyny tradycyjnej na biochemii. Wszystkie cząsteczki materii, również komórki w ludzkim ciele oraz wirusy, bakterie, toksyny, pyłki itd. emitują fale elektromagnetyczne. Zależnie od rodzaju cząsteczki, wszystkie materie posiadają indywidualną długość i częstotliwość owych fal. Nazywa się to wzorem częstotliwości i może być on odczytywany przez aparat BICOM®.

Terapia:
odczulanie alergii
terapie przeciwbólowe, stany ostre i przewlekłe
terapie uzależnień – antynikotynowa, antyalkoholowa itp.)
terapie obciążeń organizmu, wirusy, grzyby, bakterie, pasożyty itp.
terapie chorób przewlekłych
możliwość wspomagania terapii w kilkuset jednostkach chorobowych

Metoda ta jest najbardziej znana z pomocy przy dolegliwościach wywołanych czynnikami środowiskowymi (ich symptomy to między innymi: bóle, zmęczenie, kłopoty z układem trawiennym, zmiany skórne, ogólne złe samopoczucie).

Aparat BICOM® używa wzorów częstotliwości zaczerpniętych z organizmu człowieka lub z substancji, które obciążają organizm. Urządzenie dzieli drgania na harmonijne (prawidłowe, zdrowe) oraz dysharmonijne (nieprawidłowe, chorobotwórcze).

Prawidłowe drgania mogą zostać wzmocnione i wysłane z powrotem do organizmu, poprawiając jego funkcjonowanie. Nieprawidłowe drgania natomiast są odwracane i ich lustrzane odbicie wraca do organizmu, aby zredukować ich negatywny wpływ.


Typowa, 50-minutowa terapia zawiera kilka programów terapeutycznych wykorzystujących informacje z organizmu i z substancji. Odwrócone informacje są wysyłane do organizmu pacjenta przez dużą matę elektromagnetyczną umieszczoną za plecami pacjenta.


Podczas terapii, organizm jest stymulowany przez dobroczynne częstotliwości wytwarzane przez aparat BICOM®.

Biorezonansowe badanie organizmu pozwala poznać i zniwelować również te obciążenia, które są aktywne jeszcze w sferze energetycznej. Nie musi dochodzić do naruszenia fizyczności i wytworzenia zmian w ciele jeżeli zapobiegniemy ich przyczynom. Czasem jest to wyjątkowo proste.

Cennik usług:
szybki skan organizmu - 50,00 zł
badanie ogólne + 3x patogeny lub alergie (~50-60 min.) 150,00 zł
odczulanie 1 alergenu - sesja (ok. 55 min.) 100,00 zł
odczulanie alergenu głównego (seria 3 zabiegów po ~50 min.) 250,00 zł
odczulanie alergenu głównego (seria 5 zabiegów 3x~50 min + 2x ~30 min.) 350.00 zł
pojedyncza terapia (program podstawowy + terapia wg zalec. - ok. 55 min.) 120,00 zł
seria 3 zabiegów terapeutycznych 300,00 zł
seria 5 zabiegów terapeutycznych 450,00 zł
Dodatkowy nośnik przedłużający terapię (jednorazowy zakup) 50,00 zł

Bezwzględnym przeciwwskazaniem zarówno do diagnostyki, jak i do terapii jest rozrusznik serca z uwagi na ryzyko zakłócenia jego pracy podczas badania oraz okres ciąży, a szczególnie jej pierwszy trymestr.

Czynniki mające wpływ na jakość badania i terapii to słabe nawodnienie organizmu, implanty, elementy metalowe – ozdoby, zegarki.

Wskazane jest przyjście na terapię w dość luźnym stroju z włókien naturalnych pozwalającym na różnorodne umieszczenie aplikatorów.

W dniu terapii, a szczególnie przez 12h bezpośrednio po zabiegu wskazane jest wypicie 1,5 – 2 l. czystej, niegazowanej wody oraz unikanie wszelkich stymulantów (kawa, mocna herbata, papierosy, alkohol etc.)

Pacjenci po usunięciu toksyn z organizmu mogą jedynie odczuwać ból głowy, lekkie nudności, bądź zmęczenie. Objawy ustępują do 24 godzin po sesji terapeutycznej. Aby zminimalizować te dolegliwości należy pić od 1,5 – 2 litrów przegotowanej lub nisko zmineralizowanej wody w celu wypłukania toksyn z organizmu. Wymienione wyżej objawy, mimo że są nieprzyjemne dla pacjenta, są dobrą oznaką. To dowód na działanie terapii

Silniejsze oddziaływanie ma terapia lampą plazmową emitującą konkretne częstotliwości dobrane na podstawie skanu biorezonansowego. Minusem jest tu jedynie brak sprzężenia zwrotnego w czasie rzeczywistym. Pacjent nie jest włączony w obwód biocybernetyczny, pozostając biernym odbiorcą co stwarza konieczność osobnego feedbacku.