Blog

zapraszamy do gabinetu

na zabiegi z zakresu Medycyny Chińskiej – akupunktura, akupresura, masaże: Tui Na, An Mo, Gua Sha; bańki, moxa, lampa TDP, dietetyka wg Medycyny Chińskiej i ziołolecznictwo chińskie. Elementem wzmacniającym w/w terapie jest pole magnetyczne i laser. Oprócz tego można doświadczyć masażu dźwiękiem mis, gongów i kamertonów, jak również skorzystać z rozmów terapeutycznych z psychologiem. Na pierwszej wizycie ustalamy przebieg terapii na podstawie specyficznej diagnozy wg Medycyny Chińskiej i trwa ona zwykle dłużej – nawet do 1,5 godz. Diagnoza oparta jest o analizę z wyglądu, wywiad, badanie pulsu, języka i palpację meridianów. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja o przebiegu terapii, czasu jej trwania i częstotliwości zabiegów.

letni obóz Qi Gong i Tai Chi 2019

Serdecznie zapraszamy do malowniczej nadmorskiej Białogóry na

letni obóz Qi Gong i Tai Chi

Pobyt rozpoczynamy 11 sierpnia, a kończymy 31 sierpnia. Obóz
podzielony jest na trzy turnusy – pierwszy od 11 do 17 sierpnia, drugi
od 19 do 24 sierpnia, a trzeci od 26 sierpnia do 31 sierpnia 2019.
Można przyjechać na wszystkie turnusy, można na jeden lub dwa.
Oferta skierowana jest zarówno do osób początkujących, jak i
zaawansowanych. Program jest tak skomponowany, by w każdej chwili
można było dołączyć. Mamy do dyspozycji pokoje w kwaterach
prywatnych w cenie 45 – 50 złotych. Ćwiczymy na polance sosnowej a
gdy pogoda dopisuje – na plaży i w morzu…

Białogóra

położona jest na skraju Nadmorskiego Parku
Krajobrazowego i rezerwatu przyrody, niedaleko od miejsca
zakwaterowania znajduje się stadnina koni, w samej miejscowości
odbywają się liczne imprezy kulturalne. Wyżywienie zapewniają nam
liczne bary i jadłodajnie, każdy może sobie wybrać coś dla siebie wedle
upodobań w przyzwoitej cenie. Przedpłata (300 zł) gwarantuje
rezerwację miejsca noclegowego (ilość miejsc ograniczona!)

Koszt treningów:

jeden tydzień – 300 zł

dwa tygodnie – 500 zł

trzy tygodnie – 600 zł

Pojedynczy tydzień:

pierwszy lub drugi – 300 zł

trzeci – 200 zł

Zniżki: przy wpłacie do końca kwietnia: jeden tydzień 280 zł, dwa pierwsze tygodnie 480 zł, trzy tygodnie 580 zł

Uwaga! Przy wpłacie po 30 maja 2019 – jeden tydzień 330 zł, dwa pierwsze tygodnie 550 zł, trzy tygodnie 650 zł

Obóz Qi Gong i Tai Chi


Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej 2017

Kongres 2017

W dniach 13 – 15 października 2017 roku odbył się w Krakowie Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Chińskiej z Markiem i Bożeną Kalmus na czele, na którym miałam przyjemność być jako uczestnik. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, by kongres organizacyjnie przebiegł bez problemów, co jest cechą charakterystyczną dla wszystkiego, do czego przyłoży rękę Marek Kalmus. Wiadomo, że, jak to w życiu, zdarzają się różne sytuacje – i na kongresie zdarzyła się trudna sytuacja z biuletynem programowym – drukarnia miała opóźnienie, kurier miał wypadek itd. . . Organizator wyszedł jednak problemowi na przeciw i każdy uczestnik kongresu dostał biuletyn zastępczy, gdzie były wszystkie niezbędne informacje. I właściwie to była jedyna trudna sytuacja, bo dobra energia cały czas towarzyszyła kongresowi. Jak wiadomo – podobne przyciąga podobne, zatem dobra energia jest tam, gdzie są pozytywnie nastawieni ludzie.

Obfitość zagadnień

Ja z kolei miałam taki problem, że chciałam jednocześnie być na wszystkich prelekcjach, które odbywały się w tym samym czasie. Trudno było wybrać i się zdecydować, nie mogłam się przecież rozdwoić, ani roztroić … Bogactwo treści w prezentowanych prelekcjach było tak wielkie, że jeszcze przez wiele dni będę to wszystko ,,ogarniać”… Uczestniczyłam na wykładzie Rani Ayala – ,,Dziewięć kontynentów – diagnoza i leczenie chorób wrodzonych”, Yaira Maimon -,,Punkty Shen leczące 5 rodzajów depresji” i Lilian Pearl Bridges – ,,Diagnozowanie poważnych chorób przy pomocy diagnozy z twarzy”. To, co zaprezentowała Lilian Pearl Bridges poruszyło mnie głęboko , gdyż wychowana w duchu filozofii i tradycji chińskiej otarłam się o analizę z wyglądu. Z biegiem czasu zatarte wspomnienia tego, co przekazywał mi mój mistrz w kontaktach z takimi ludźmi jak m.in. Lilian na nowo odżywają … Przez całe życie praktykując u różnych mistrzów, uczestnicząc w różnych szkoleniach – poszukuję tych zagubionych treści, by znów czerpać ze źródła. Dziękuję organizatorom, wszystkim prelegentom i moim przyjaciołom za to, że mogłam tam być z wami i ożywiać swoją wiedzę. Do zobaczenia za rok!

 

Zajęcia Tai Chi i Qi Gong

Zapraszamy na zajęcia tai chi i qi gong w Akademii Chen Taijiquan (Tai Chi) i Qi Gong w Łodzi zgodnie z rozkładem zajęć – wszystkich, zarówno osoby młode, jak i starsze.

W każdym wieku potrzebujemy chwil wytchnienia od natłoku zdarzeń dnia codziennego, koncetracji na sobie i własnych procesach, wycięcia się z rzeczywistości. Według badań naukowych taki rodzaj ruchu i medytacji jednocześnie w sposób wyjątkowy przywraca rówowagę zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym czy duchowym. Efektem treningu Tai Chi i Qi Gong jest lepsze krążenie krwi i płynów w ciele, pogłębienie wydolności oddechowej, rozluźnienie mięśni, ścięgien, więzadeł, wzmocnienie struktur powięziowych, napłynięcie większej ilości mazi stawowych, lepsza elastyczność i giętkość całego ciała. Bez względu na predyspozycje fizyczne i zdolności motoryczno – manualne – ćwiczenia Qi Gong oraz Tai chi zalecane są dla wszystkich.