Blog

Przyjdź na chiński masaż An Mo dla relaksu

Masaż An Mo – to chiński tradycyjny masaż relaksacyjny odżywiający ciało i ducha, uspakajający psyche, relaksujący skołatane nerwy. Pomaga puścić napięcia, uwolnić zastałą energię i otworzyć serce na przepływ ożywczej Qi.
Nazwa masażu składa się z dwóch słów – An i Mo. An to technika polegająca na delikatnym naciskaniu, zaś Mo to głaskanie, poruszanie, podcieranie, wcieranie. Wyrównuje pracę półkul mózgowych, harmonizuje proces dawania i pobierania energii, otwiera, oczyszcza i reguluje centra energetyczne, usuwa zastałą energię, przynosi ukojenie. Wspomaga przepływ krwi, limfy i poruszanie się energii życiowej. Rozluźnia stawy, mięśnie, ścięgna, poprawia pracę organów wewnętrznych. Pozostawia na długo uczucie uwolnienia, lekkości i swobody ruchów.
Chiński masaż An Mo zwiększa kontakt i integrację z ciałem, poczucie obecności tu i teraz, pomaga zintegrować ciało i psychikę na wszystkich poziomach. Po masażu czujemy zwiększony przypływ energii i chęć do życia.
W naszym gabinecie masaż ten wykonuje dwoje specjalistów – Jagoda Kunikowska i Kamil Kunikowski.

Obóz letni tai chi i qi gong – Białogóra 2019 – reminiscencje

obóz letni w Białogórze 2019

W sierpniu odbył się kolejny obóz tai chi i qi gong. Jak co roku mieliśmy okazję przez trzy tygodnie poćwiczyć tai chi i qi gong na uroczej polance sosnowej wsłuchani w ciszę i delikatny śpiew ptaków. Skąpani w Słońcu, zanurzeni po czubki głów w tchnieniu świeżego leśnego powietrza ćwiczyliśmy oddech. Zapatrzeni w kwitnące wrzosowiska, kształty i kolory drzew ćwiczyliśmy koncentrację. Czas szybko mijał i nadszedł ten moment, kiedy trzeba było wracać. W tym roku pogoda nas rozpieszczała, las karmił obficie jagodami, borówkami i grzybami, morze było spokojne, łagodne i ciepłe. Ale nic nie może wiecznie trwać. Mamy wrzesień, pozostały jednak przyjemne wspomnienia wspólnych treningów w ciszy białogórskiej kniei, w spokoju przerywanym czasem rżeniem przemykających w oddali koni z pobliskiej stadniny… W przyszłym roku zapraszamy na kolejny letni obóz tai chi i qi gong.

W tym roku dzień rozpoczynaliśmy treningiem qi gong o 7.30 na placu zabaw w centrum Białogóry. Po śniadaniu kontynuowaliśmy ćwiczenia na polance sosnowej, gdzie między innymi uczyliśmy się formy tai chi w stylu Sun. Wieczorny trening na polance o 18.00 był uwieńczeniem dnia. Taka formuła sprawdziła się i w przyszłym roku chcemy do niej nawiązać.

Wszystkie zdjęcia znajdziesz na naszym facebooku

zapraszamy do gabinetu

na zabiegi z zakresu Medycyny Chińskiej – akupunktura, akupresura, masaże: Tui Na, An Mo, Gua Sha; bańki, moxa, lampa TDP, dietetyka wg Medycyny Chińskiej i ziołolecznictwo chińskie. Elementem wzmacniającym w/w terapie jest pole magnetyczne i laser. Oprócz tego można doświadczyć masażu dźwiękiem mis, gongów i kamertonów, jak również skorzystać z rozmów terapeutycznych z psychologiem. Na pierwszej wizycie ustalamy przebieg terapii na podstawie specyficznej diagnozy wg Medycyny Chińskiej i trwa ona zwykle dłużej – nawet do 1,5 godz. Diagnoza oparta jest o analizę z wyglądu, wywiad, badanie pulsu, języka i palpację meridianów. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja o przebiegu terapii, czasu jej trwania i częstotliwości zabiegów.

letni obóz Qi Gong i Tai Chi 2020

Serdecznie zapraszamy do malowniczej nadmorskiej Białogóry na

letni obóz Qi Gong i Tai Chi

Pobyt rozpoczynamy 10 sierpnia, a kończymy 22 sierpnia. Obóz
podzielony jest na dwa turnusy – pierwszy od 10 do 15 sierpnia, drugi
od 17 do 22 sierpnia 2020.
Można przyjechać na jeden lub dwa. Oferta skierowana jest zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Program jest tak skomponowany, by w każdej chwili
można było dołączyć.

Białogóra

położona jest na skraju Nadmorskiego Parku
Krajobrazowego i rezerwatu przyrody, niedaleko od miejsca
zakwaterowania znajduje się stadnina koni, w samej miejscowości
odbywają się liczne imprezy kulturalne. Wyżywienie zapewniają nam
liczne bary i jadłodajnie, każdy może sobie wybrać coś dla siebie wedle
upodobań w przystępnej cenie.

Obóz Qi Gong i Tai Chi


Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej 2017

Kongres 2017

W dniach 13 – 15 października 2017 roku odbył się w Krakowie Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Chińskiej z Markiem i Bożeną Kalmus na czele, na którym miałam przyjemność być jako uczestnik. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, by kongres organizacyjnie przebiegł bez problemów, co jest cechą charakterystyczną dla wszystkiego, do czego przyłoży rękę Marek Kalmus. Wiadomo, że, jak to w życiu, zdarzają się różne sytuacje – i na kongresie zdarzyła się trudna sytuacja z biuletynem programowym – drukarnia miała opóźnienie, kurier miał wypadek itd. . . Organizator wyszedł jednak problemowi na przeciw i każdy uczestnik kongresu dostał biuletyn zastępczy, gdzie były wszystkie niezbędne informacje. I właściwie to była jedyna trudna sytuacja, bo dobra energia cały czas towarzyszyła kongresowi. Jak wiadomo – podobne przyciąga podobne, zatem dobra energia jest tam, gdzie są pozytywnie nastawieni ludzie.

Obfitość zagadnień

Ja z kolei miałam taki problem, że chciałam jednocześnie być na wszystkich prelekcjach, które odbywały się w tym samym czasie. Trudno było wybrać i się zdecydować, nie mogłam się przecież rozdwoić, ani roztroić … Bogactwo treści w prezentowanych prelekcjach było tak wielkie, że jeszcze przez wiele dni będę to wszystko ,,ogarniać”… Uczestniczyłam na wykładzie Rani Ayala – ,,Dziewięć kontynentów – diagnoza i leczenie chorób wrodzonych”, Yaira Maimon -,,Punkty Shen leczące 5 rodzajów depresji” i Lilian Pearl Bridges – ,,Diagnozowanie poważnych chorób przy pomocy diagnozy z twarzy”. To, co zaprezentowała Lilian Pearl Bridges poruszyło mnie głęboko , gdyż wychowana w duchu filozofii i tradycji chińskiej otarłam się o analizę z wyglądu. Z biegiem czasu zatarte wspomnienia tego, co przekazywał mi mój mistrz w kontaktach z takimi ludźmi jak m.in. Lilian na nowo odżywają … Przez całe życie praktykując u różnych mistrzów, uczestnicząc w różnych szkoleniach – poszukuję tych zagubionych treści, by znów czerpać ze źródła. Dziękuję organizatorom, wszystkim prelegentom i moim przyjaciołom za to, że mogłam tam być z wami i ożywiać swoją wiedzę. Do zobaczenia za rok!

 

Zajęcia Tai Chi i Qi Gong

Zapraszamy na zajęcia tai chi i qi gong w Akademii Chen Taijiquan (Tai Chi) i Qi Gong w Łodzi zgodnie z rozkładem zajęć – wszystkich, zarówno osoby młode, jak i starsze.

W każdym wieku potrzebujemy chwil wytchnienia od natłoku zdarzeń dnia codziennego, koncetracji na sobie i własnych procesach, wycięcia się z rzeczywistości. Według badań naukowych taki rodzaj ruchu i medytacji jednocześnie w sposób wyjątkowy przywraca rówowagę zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym czy duchowym. Efektem treningu Tai Chi i Qi Gong jest lepsze krążenie krwi i płynów w ciele, pogłębienie wydolności oddechowej, rozluźnienie mięśni, ścięgien, więzadeł, wzmocnienie struktur powięziowych, napłynięcie większej ilości mazi stawowych, lepsza elastyczność i giętkość całego ciała. Bez względu na predyspozycje fizyczne i zdolności motoryczno – manualne – ćwiczenia Qi Gong oraz Tai chi zalecane są dla wszystkich.