Qi Gong chodzony

Qi Gong chodzony

Qi Gong chodzony jest odmianą Qi Gong, w którym podczas specyficznego chodzenia skupiamy się na odpowiednim oddychaniu zwanym oddechem z wiatrem. Mistrz Xi Toxiang powiadał, że ruch to oddech, a oddech to ruch. Życie jest w oddechu, zaś kiedy komórki są niedotlenione – namnażają się kancerogeny rakowe. Dlatego jak wykazują badania – Qi Gong chodzący pozwala zniszczyć komórki rakowe przez mocne natlenienie organizmu. Wiedziała o tym mistrzyni Guo Lin urodzona w 1909 malarka, która zachorowała na raka szyjki macicy. Jako dziecko, tak jak ja, była przymuszana do ćwiczeń Qi Gong, jednak w okresie dorosłości nie przykładała do tego wagi. Dopiero gdy zdrowie się popsuło postanowiła wrócić do ćwiczeń wykorzystując te przekazy, którymi nasiąknęła jako dziecko – stworzyła swój oryginalny Qi Gong w ruchu. Udało jej się trafić na dobry moment w historii Chin, kiedy dawne tradycyjne sztuki z powrotem wróciły do łask. Rozwinęła swój styl w oparciu o dość mocno udokumentowane badania naukowe potwierdzające to, że Qi Gong na prawdę uzdrawia!

Mój mistrz uczył mnie Qi Gong chodzonego z przekazów, które dostał od swoich przodków. Nie znał mistrzyni Guo Lin, gdyż pod koniec lat sześćdziesiątych przedzierając się przez góry uciekł z Chin do Rosji. Dlatego to, czego uczę nieco różni się od tego, czego nauczała mistrzyni Guo Lin. Nie umniejsza to mojego przekazu, źródło jest zapewne to samo – starożytna myśl lekarzy i terapeutów medycyny chińskiej. Praktyka chodzonego Qi Gong towarzyszyła mi od dziecka, chodząc do szkoły zawsze oddychałam w ten specyficzny sposób. Nawet nie wiem kiedy ten sposób oddychania stał się dla mnie automatyzmem.

Osoby ćwiczące ten specyficzny Qi Gong według badań mają szansę zatrzymać proces rakowy, pod wpływem ćwiczeń poprawia się jakość krwi, zmniejszają się guzy, znikają kamienie nerkowe, normalizuje ciśnienie, znika zaćma, zaleczają się wrzody żołądka, uspokaja się cukrzyca, poprawia się widzenie, wydolność płuc, cofają ataki paniki I wiele, wiele innych. To są dane uzyskane z wieloletnich badań i obserwacji osób ćwiczących w chińskich klinikach.

mgr Jagoda Kunikowska