Get Adobe Flash player

Instruktorzy


Zajęcia wraz ze swoimi asystentami prowadzi Jagoda Kunikowska

- mgr wychowania muzycznego - wykształcenie pedagogiczne, nauczyciel mianowany

- mgr psychologii

- terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, członkini zawodowego cechu Natoropatów

- instruktor zajęć rekreacyjno-ruchowych / gimnastyka / ćwiczenia psychoruchowe - qi gong, tai chi, joga samoobrona

   Uprawnienia do prowadzenia zajęć Tai Chi i Chi Kung: 4 duan - stopień nauczycielski w Chińskich Sztukach Walki Wushu przyznany przez Chińską Federację Wushu i Grand Mastera Chen Xiaowanga, certyfikaty przyznane przez przeora klasztoru Shaolin - Sri De Honga, mistrzynię Daisy Lee i mistrza Francesco Garripolli.

Doświadczenie w dziedzinie Qi Gong i Taijiquan:

   Ćwiczy od 37 lat. Zaczynała w wieku 15 lat od gimnastyki przy muzyce, aerobiku, stretchingu, jogi, qi gongu (różne formy i style), dao jin (chińska joga) by ostatecznie skupić się na Chen Taijiquan. Zajęcia prowadzi od początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie naucza stylu Chen Taijiquan i Qi Gong w formie zdrowotno - rekreacyjnej oraz wprowadza zdrowotne ćwiczenia Dao Jin.

   Jako dziecko poznawała tajniki ćwiczeń Qi Gong i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Mistrza Xi Toxianga on też nauczył jej medycznego Qi Gong, formy ręcznej, z rulerem, Guolin Qi Gong i innych nieusytematyzowanych form. W latach osiemdziesiątych przebywając w Belgii poznała dr Yang Jwing Minga, który wprowadził ją w podstawowe formy Qi Gong uprawiane na Zachodzie. Tak zaczęła się przygoda z Yi Jin Jing, Ba Duan Jin i Five Animals. Następnie uczyła się Medycznego Qi Gong od Zygmunta Bronza, potem Qi Gongu Lecącego Żurawia od Liu Zhongchuna, także elementów stylu San Feng od uczennicy T. Nowakowskiego. Zgłębiała Shaolin Qi Gong od Mistrza Sri De Honga (certyfikaty), uczy się rówież u Mistrzyni Daisy Lee, Francesco Garripolli (certyfikat), a także u mistrza i Doktora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  - Yuhong Xie.

      
   Obecnie prowadzi na swoich zajęciach autorskie programy Qi Gong w zależności. Pracując z osobami chorymi na Stwardnienie Rozsiane stworzyła własne formy Qi Gong skierowane do tej grupy chorych.

   Ze stylem Chen spotkała się na początku XXI wieku u Anny Sobieskiej, u której poznawała również styl San Feng. Przez kilka lat uczyła się chan si gong, formy Shi jiu shi - 19 ruchów i San shi ba shi - 38 ruchów. Następnie uczyła się u Marka Balińskiego - Chan si gong, Laojia yilu i erlu, form z z mieczem i z szablą. Marek Baliński jako pierwszy wprowadził ją w temat Tuishou a także uczył wszystkich form Tuishou.

   U Jarosława Jodzisa uczyła się formy z mieczem, kijem / włócznią, halabardą, podwójnym mieczem, podwójną szablą, Xinjia yilu i erlu oraz Tuishou. U Chen Yingjuna doskonaliła formę 38-ruchową, laojia yilu i erlu, formę z szablą, kijem/włócznią i z halabardą oraz Tuishou. U Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga zaś - Laojia yilu, erlu, Xinjia yilu, z mieczem, kijem/włócznią, z halabardą i Tuishou. Jan Silberstorff uczył ją Laojia yilu, Xinjia yilu i erlu, formy z kulą oraz Tuishou. Od uczennicy Mistrza Zhu Tianzai uczyła się formy z wachlarzem Chen Taijiquan. Uczy wyżej wymienionych form w ramach swojej Akademii Chen Taijiquan.

   Od 2004 roku jest aktywnym członkiem WCTAP, zaś od lata 2009 roku jest członkiem i instruktorem World Chen Xiaowang Taijiquan Association - Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Tai Ji Quan.

Asystenci - Rafał Kunikowski, Paweł Rychtelski


Instruktor oddziału szkoły w Częstochowie:


Marcin Błoch - mgr inż. informatyki (grafika i multimedia)

Doświadczenie: Taoistyczne Tai Chi; 

Taijiquan w stylu Chen - 9 rok

Certyfikowany instruktor samoobrony.