O mnie

Instruktor Tai Chi i Chi Kung - Jagoda Kunikowska

Zajęcia wraz ze swoimi asystentami prowadzi Jagoda Kunikowska

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Tai Chi i Chi Kung: 4 duan – stopień nauczycielski w Chińskich Sztukach Walki Wushu przyznany przez Chińską Federację Wushu i Grand Mastera Chen Xiaowanga, certyfikaty przyznane przez przeora klasztoru Shaolin – Sri De Honga, mistrzynię Daisy Lee i mistrza Francesco Garripolli.

Doświadczenie w dziedzinie Tai Chi i Chi Kung:

Jako dziecko poznawała tajniki ćwiczeń Qi Gong i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Mistrza Xi Toxianga on też nauczył jej medycznego Qi Gong, formy ręcznej, z rulerem, Guolin Qi Gong i innych nieusystematyzowanych form. W latach osiemdziesiątych przebywając w Belgii poznała dr Yang Jwing Minga, który wprowadził ją w podstawowe formy Qi Gong uprawiane na Zachodzie. Tak zaczęła się przygoda z Yi Jin Jing, Ba Duan Jin i Five Animals. Następnie uczyła się Medycznego Qi Gong od Zygmunta Bronza, potem Qi Gongu Lecącego Żurawia od Liu Zhongchuna, także elementów stylu San Feng od uczennicy T. Nowakowskiego. Zgłębiała Shaolin Qi Gong od Mistrza Sri De Honga (certyfikaty), uczyła się rówież u Mistrzyni Daisy Lee, Francesco Garripolli (certyfikat), a także u mistrza i Doktora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  – Yuhong Xie.

Stylu Chen Taijiquan uczyła się od początku XXI wieku od Anny Sobieskiej, Marka Balińskiego, Jarosława Jodzisa, Grand Mastera Chen Xiaowanga, Mastera Chen Jing Juna, Mastera Jana Siberstorffa oraz uczennicy Grand Mastera Zhu Tianzai. Poznała wszystkie formy ręczne i z bronią w stylu Chen, których naucza w swojej Akademii wraz z Qi Gongiem stylu Xi.