O mnie

Zajęcia wraz ze swoimi asystentami prowadzi Jagoda Kunikowska

  • mgr wychowania muzycznego – wykształcenie pedagogiczne, nauczyciel mianowany
  • mgr psychologii
  • terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, członkini zawodowego cechu Natoropatów
  • instruktor zajęć rekreacyjno-ruchowych / gimnastyka / ćwiczenia psychoruchowe – qi gong, tai chi, joga / samoobrona

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Tai Chi i Chi Kung: 4 duan – stopień nauczycielski w Chińskich Sztukach Walki Wushu przyznany przez Chińską Federację Wushu i Grand Mastera Chen Xiaowanga, certyfikaty przyznane przez przeora klasztoru Shaolin – Sri De Honga, mistrzynię Daisy Lee i mistrza Francesco Garripolli.

Doświadczenie w dziedzinie Qi Gong i Taijiquan:

Ćwiczy od 37 lat. Zaczynała w wieku 15 lat od gimnastyki przy muzyce, aerobiku, stretchingu, jogi, qi gongu (różne formy i style), dao jin (chińska joga) by ostatecznie skupić się na Chen Taijiquan. Zajęcia prowadzi od początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie naucza stylu Chen Taijiquan i Qi Gong w formie zdrowotno – rekreacyjnej oraz wprowadza zdrowotne ćwiczenia Dao Jin.

Jako dziecko poznawała tajniki ćwiczeń Qi Gong i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Mistrza Xi Toxianga on też nauczył jej medycznego Qi Gong, formy ręcznej, z rulerem, Guolin Qi Gong i innych nieusytematyzowanych form. W latach osiemdziesiątych przebywając w Belgii poznała dr Yang Jwing Minga, który wprowadził ją w podstawowe formy Qi Gong uprawiane na Zachodzie. Tak zaczęła się przygoda z Yi Jin Jing, Ba Duan Jin i Five Animals. Następnie uczyła się Medycznego Qi Gong od Zygmunta Bronza, potem Qi Gongu Lecącego Żurawia od Liu Zhongchuna, także elementów stylu San Feng od uczennicy T. Nowakowskiego. Zgłębiała Shaolin Qi Gong od Mistrza Sri De Honga (certyfikaty), uczy się rówież u Mistrzyni Daisy Lee, Francesco Garripolli (certyfikat), a także u mistrza i Doktora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  – Yuhong Xie.